X
تبلیغات
رایتل
دوشنبه 24 فروردین 1394

تربیت دانش آموزان

تربیت دانش آموزان


  با   عرض سلام

همیشه فکر میکردم واقعا مدارس خارج از ایران هم دانش آموزا همه نوع شلوغی دارن و معاون مدرسه هم با یه چوب یا شیلنگ قدم میزنه. و دانش آموزان رو به سزای عملشون می رسونه؟ با کمی مطالعه متوجه شدم جاهای دیگه ساختار کلا یه چیز دیگه است.

قبل از هر چیز قوانین حکومت می کنند نه مهر مادری و جور استاد و ...

یعنی پدر و مادر مسءول تمامی کارهای دانش آموزشون هستن. دیگه لازم نیست مدام با دانش آموز سرو کله زد(که یکی از دلایل کم ارزش شدن معلم و علم در نظر دانش آموز و خانواده دانش آموز است) یعنی قرار نیست ما دانش آموز رو تربیت کنیم. این وظیفه ی پدر و مادر دانش آموزه. ما باید به تربیت اون جهت بدیم و باور ها رو در اون تقویت کنیم. 

در نه سال خدمتم در هر سه مقطع و در چهار شهر از جمله تهران به این نتیجه رسیدم که کلا معاونین و مدیران دارن کارهای نابجایی انجام میدن. باید به اولیا فشار آورد بابت رفتار دانش آموز. و به خودش بابت درس. معلم به دانش آموز درس میده . باید ازش درس بخواد. اگه دانش آموزی به معلم بی احترامی کرد برخورد خوبی بشه. توی ایران همه چیز ماست مالی میشه. وضع درس و معلم و ... هم همینه.

یک نکته دیگه هم اینه که نیروهای غیر مفید (آزادگانی که کم کم دارن بازنشست میشن و ... ) کار سیستم رو خراب کرده. مدیرانی که از ترس جایگاهشون همه کار می کنن. روابطی که همه جا میشه دید. معلمانی که از نهظت اومدن یا فقط از سد گزینش رد شدن و بار علمی خاصی ندارن و .... از مشکلات آموزش و پرورش امروز ماست.

به نظر من بیایم هرکسی جای خودش بشینه و نقش خودش رو بازی کنه. دانش آموز چرا باید هر کاری بکنه و معلم یا معاون مدرسه هم کتک و ....

بیایم قوانین رو به دانش آموز و اولیا آموزش بدیم. مثل دانشگاه که دانشجو حق ورود به کلاس بعد از استاد رو نداره. دانش آموز هم یاد میگیره.

به نقل از گروه معلمان متفکر در تلگرام

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
 X 
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد